Jak uzyskać wniosek?

Aby uzyskać niezbędny nam wniosek lekarski konieczne jest udanie się do odpowiedniego lekarza. W wielu przypadkach to my sami decydujemy o tym, do jakiego lekarza się udać, może to być lekarz rodzinny, internista, który opiekuje się nami od lat, ale może to być także i specjalista z konkretnej dziedziny – na przykład alergolog. Wystarczy udać się do lekarza i poprosić o wydanie takiego wniosku. Jeżeli ma to być wniosek na odpowiednim formularzu – na przykład pobranym z KRUS konieczne jest posiadanie takiego wniosku. Lekarz nie ma prawa odmówić nam wydania wniosku lekarskiego. Często to właśnie w oparciu o taki wniosek lekarski podejmowane są konkretne decyzje – na przykład o przyznaniu prawa do opieki pielęgniarskiej, o wyjeździe na turnus rehabilitacyjny czy o przyznaniu rehabilitacji w konkretnym ośrodku.
Wniosek lekarski jest dokumentem. Musi być uzupełniony w odpowiedni sposób. Muszą być spełnione wszelakie wymogi formalne odnośnie treści merytorycznej wniosku, a także odnośnie szczegółów – na przykład daty, podpisu, pieczątki.

Witam wszystkich na mojej stronie, ja jestem Justyna Rzepucka i bardzo miło mi was tutaj gościć. Jestem specjalistą i doradcą odnośnie biznesu. Piszę mnóstwo autorskich artykułów odnośnie prowadzenia swojego własnego biznesu. Mam nadzieję, że nie jedna osoba skorzysta z moich rad.
© Wszelkie prawa zastrzeżone
error: Content is protected !!