Czego może dotyczyć pierwszeństwo?

Prawo pierwszeństwa stosowane jest w różnych sytuacjach, w różnych momentach. Czasami związane jest ze sprawami bardzo ważnymi dla rolnika, czasami z mniej istotnymi. Najczęściej z takim prawem pierwszeństwa spotkamy się podczas:
• Rozpatrywania konkretnych wniosków,
• Pierwszeństwo do wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne,
• Pierwszeństwo do uzyskania skierowań, chociażby na rehabilitację,

Oczywiście, aby móc skorzystać z prawa pierwszeństwa trzeba spełnić określone warunki, a te są ściśle określane w konkretnych sytuacjach. Wiele więc zależy od sprawy, jaką chcemy załatwić, od sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Często o tym, komu przysługuje prawo pierwszeństwa decydują pracownicy KRUS na podstawie określonych ustaleń, zasad, przepisów prawa. W niektórych przypadkach stosowane jest prawo zwyczajowe, które nie jest nigdzie spisane lecz obowiązuje nieformalnie od wielu lat, w różnych miejscach i w różnych sytuacjach.

Witam wszystkich na mojej stronie, ja jestem Justyna Rzepucka i bardzo miło mi was tutaj gościć. Jestem specjalistą i doradcą odnośnie biznesu. Piszę mnóstwo autorskich artykułów odnośnie prowadzenia swojego własnego biznesu. Mam nadzieję, że nie jedna osoba skorzysta z moich rad.
© Wszelkie prawa zastrzeżone
error: Content is protected !!